RSS

Amerikaanse Senaat wil onderzoek naar Bush

do, feb 26, 2009

Politiek en Samenleving

Amerikaanse Senaat wil onderzoek naar Bush

De Amerikaanse Senaat gaat op 4 maart bekijken of het mogelijk is een onderzoekscommissie op te zetten om het beleid van voormalig president George W. Bush te onderzoeken. Dat heeft de Democraat Patrick Leahy, voorzitter van de Justitiecommissie van de Senaat, woensdag bekendgemaakt.

“Als we een natie willen blijven die de nationale veiligheid en de grondwet hoog in het vaandel voert, mogen we niet terugdeinzen om te begrijpen wat we de afgelopen jaren hebben gedaan”, aldus Patrick Leahy in de Senaat.

Op 9 januari liet Leahy al verstaan dat hij een onafhankelijke commissie in het leven wilde roepen om de “war on terror” van Bush te onderzoeken. “Niets heeft de morele autoriteit van de VS ooit zo diep ondergraven als de inbreuken van de mensenrechten die de voorbije acht jaar zijn gepleegd”, zei Leahy.

Sinds de herfst dringen steeds meer mensenrechtenverenigingen en parlementariers aan op een onderzoek naar het beleid van Bush.

Wil je meer HappyNews?

We're on a mission to spread meaningful and happy content far and wide.
Probeer onze wekelijkse HappyNewsletter en zie het voor jezelf!

Reageer op dit bericht

Wil je weten hoe je een eigen afbeelding naast je reacties kan krijgen?