RSS

Economische situatie biedt kans voor meer groen

Economische situatie biedt kans voor meer groen

Een groene woonomgeving moet topprioritetit krijgen, júist nu. Dit stelt Groenforum Nederland, een platform van organisaties, bedrijven en overheidsinstellingen die beleidsvoorbereiders, beslissers en anderen er toe willen brengen meer te investeren in groen.

Volgens Groenforum Nederland biedt de recessie een uitgelezen kans om te investeren in meer en beter groen. In de afgelopen periode van hoogconjunctuur was er veel druk op de grondmarkt met onvoldoende ruimte voor natuur en groen.

Het stilvallen van bouwprojecten biedt volgens Groenforum de kans om de bouwplannen alsnog van een groene onderlegger te voorzien. Dit komt volgens de organisatie uiteindelijk ten goede aan bewoners, gebruikers en ondernemers zodra de economische motor weer harder gaat lopen. In een brief aan de Minister-president pleit Groenforum voor een nieuwe en krachtige impuls voor groen in en om de steden.

De organisatie doet de volgende aanbevelingen:

  • Zorg ervoor dat door de terugval van bouwactiviteiten de voorbereiding van nieuwe plannen niet in de ijskast belandt en voorkom zo extra vertraging in de toekomst;
  • Breng in de plannen voor nieuwe woongebieden en bedrijfsterreinen op voorhand een groene onderlegger aan;
  • Geef groen prioriteit bij renovaties van oude wijken en geef zo de leefomgeving daar een extra kwalitatieve impuls;
  • Stimuleer dat provincies, gemeenten, waterschappen en terreinbeheerders befietsbare aansluitingen realiseren tussen stad en omgeving en verminder zo het autogebruik;
  • Stel rekenmodellen op waarin de baten van groen worden verdisconteerd en vorm zo het denken en handelen vanuit ‘kosten’ om naar ‘investeringen’.

Meer informatie: www.groenforumnederland.nl

Wil je meer HappyNews?

We're on a mission to spread meaningful and happy content far and wide.
Probeer onze wekelijkse HappyNewsletter en zie het voor jezelf!

Reageer op dit bericht

Wil je weten hoe je een eigen afbeelding naast je reacties kan krijgen?