RSS

‘Powervrouwen’ naar Liberia voor Wereldvrouwendag

'Powervrouwen' naar Liberia voor Wereldvrouwendag

Zo’n vierhonderd toonaangevende vrouwen uit de hele wereld, onder wie enkele staatshoofden, komen komend weekend naar Liberia om Wereldvrouwendag te vieren. Dit heeft de Liberiaanse presidente Ellen Johnson Sirleaf maandag bekendgemaakt.

Onder haar gasten zijn president Tarja Halonen van Finland, haar Chileense ambtgenote Michelle Bachelet, de Duitse bondskanselier Angela Merkel, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton en Graça Machel, de vrouw van de Zuid-Afrikaanse oud-president Nelson Mandela.

Het West-Afrikaanse Liberia heeft al sinds 1979 niet meer zo veel hoogwaardigheidsbekleders tegelijk op visite gehad. Toen werd er de top van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) gehouden, de voorloper van de Afrikaanse Unie (AU).
Volgens Johnson Sirleaf is de conferentie een ‘mijlpaal’ voor haar land, dat herstelt van de wonden van een verwoestende burgeroorlog (1989-2003), terwijl zijn ex-president Charles Taylor in Den Haag terechtstaat op verdenking van oorlogsmisdaden.

Website: www.internationalwomensday.com

Wil je meer HappyNews?

We're on a mission to spread meaningful and happy content far and wide.
Probeer onze wekelijkse HappyNewsletter en zie het voor jezelf!

, ,

Reageer op dit bericht

Wil je weten hoe je een eigen afbeelding naast je reacties kan krijgen?